Niezwykle szybkie konie angielskie
Koń angielski należy do cennych ras końskich, które mogą pochwalić się niezwykłą szybkością. Rasa ta powstała na skutek skrzyżowania importowanych koni krwi arabskiej z końmi miejscowymi. Do takiej krzyżówki doszło w XVII/XVIII wieku.
Konie angielskie upodobali sobie angielscy królowie, dzięki którym możliwe było utrzymywanie wielu stadnin. Konie rasy angielskiej charakteryzują się prostym profilem i dużymi oczami. Ich głowa pokryta jest tak cienką skórą, że widoczne są przez nią naczynia krwionośne.
Konie te wyróżniają się lśniącą sierścią, która jest najczęściej kasztanowa, siwa lub kara. Zazwyczaj osiągają wzrost około 160 cm. Głęboka klatka piersiowa to większa pojemność płuc, dlatego tak dobrze sprawdzają się w wyścigach.
Wczesne osiąganie dojrzałości sprzyja wystawianiu koni do zawodów nawet w wieku 2 lat. Pełnokrwisty koń angielski to koń wyjątkowo odporny fizycznie. Konie te nie poddają się i walczą zacięcie.
Są jednak wrażliwe, a nawet nerwowe, dlatego w niektórych sytuacjach mogą sprawiać trudności w prowadzeniu. 3.
Polecane artykuły
Ochrona zwierząt w Unii Europejskiej
Jak mawiała Brigitte Bardot, jedna z najbardziej znanych ambasadorów praw zwierząt na świecie, człowiek powinien traktować zwierzęta z szacunkiem, nie tylko przez ich przynależność do danego gatunku, ale dlatego, iż są to żyjące istoty. https://niuniusiowefanty.pl/przekaski-i-przysmaki-c-13.html h
Chronione jeże
Jeże to niezwykle sympatyczne zwierzęta, które u bardzo wielu osób wzbudzają pozytywne uczucia. Choć naturalnym środowiskiem tych zwierząt są lasy i parki usytuowane na obrzeżach miast, coraz częściej można spotkać je nawet na blokowiskach. Musimy jednak pamiętać, że jest to zwierzę chronione i pod