Klatki to podstawa
Każdy hodowca wie, że bez odpowiednio przygotowanych klatek nie ma mowy o tym, aby utrzymać i w ogóle rozpocząć hodowlę. Klatki są kwestią fundamentalną, więc musimy zaopatrzyć się w odpowiednie.
Bardzo ważne jest, by ptaki miały zapewnioną możliwie największą przestrzeń życiową – wiąże się ona z naturalnymi potrzebami tych zwierząt, które muszą mieć elementarną swobodę poruszania. Rozmiary klatek muszą ściśle korespondować z ilością gołębi jakie zdecydujemy się utrzymywać.
Im ptaków w zbiorze więcej, tym klatki muszą być obszerniejsze. Zaletą profesjonalnych klatek dostępnych na rynku jest ich modułowość.
Oznacza ona, że można swobodnie łączyć klatki ze sobą, tak aby z kilku mniejszych uzyskać jedną większą. Im mniej przeszkód będzie się znajdować w ramach przestrzeni dla gołębi, tym lepiej dla ich rozwoju.
Miejmy wszakże na uwadze, że nawet największe i najlepiej przygotowane klatki nie mogą zastąpić gołębiom możliwości swobodnego lotu na świeżym powietrzu. Przy dobrze zorganizowanej hodowli nie będzie z tym problemu.
Polecane artykuły
Ochrona zwierząt w Unii Europejskiej
Jak mawiała Brigitte Bardot, jedna z najbardziej znanych ambasadorów praw zwierząt na świecie, człowiek powinien traktować zwierzęta z szacunkiem, nie tylko przez ich przynależność do danego gatunku, ale dlatego, iż są to żyjące istoty. https://niuniusiowefanty.pl/przekaski-i-przysmaki-c-13.html h
Chronione jeże
Jeże to niezwykle sympatyczne zwierzęta, które u bardzo wielu osób wzbudzają pozytywne uczucia. Choć naturalnym środowiskiem tych zwierząt są lasy i parki usytuowane na obrzeżach miast, coraz częściej można spotkać je nawet na blokowiskach. Musimy jednak pamiętać, że jest to zwierzę chronione i pod